Oznanila

Sv. Andraž v Halozah

ned. – 17.6.

11. navadna nedelja

10h za + Lojzeka, Franca, Marijo, Ano, Terezijo Emeršič; Martina, Franca, Ignaca, Rozalijo Kozel;  Vinka in Branka Grabrovca, Vinka Šmigoca in Nežiko Emeršič

pon. -  18. 6. Mako in Maricelijan, muč.

7h za + Lovrenca Milošiča - 8.dan

tor. – 19. 6.

Romuald, opat

sre. - 20. 6.

Silverij, papež

čet. – 21. 6.

Alojzij, redovnik

pet. – 22. 6.

Tomaž Mor, muč.

7h za+ Stanka in Marijo Srdinšek

sob. – 23. 6.

Jožef Cafasso, duh.

7h za + Andraža Krajnca-obl., st. in sorodnike; 2+ Jožefa, Elizabeto, Gerčko, Alojza, Zlatko Merc in sorodnike

ned. – 24. 6.

12. navadna nedelja

10h za + Janeza Hvalca-30.dan za + Ignaca-obl., Marijo-obl., Ivanko Vindiš, Franca Černivca in sorodnike, župnika Janka Petana

misel za ta teden:

»Kadar srce joče za tistim, da je izgubilo, se duh smeji zaradi tistega, kar je našel.«
                                                                          (neznani sufi)

OZNANILA – 10. navadna nedelja, 10. 6. 2018

• Oznanila – 11. navadna nedelja, 17. 6. 2018

• Danes je vidovska nedelja – župnijsko žegnanje pri sv. Vidu na Vidmu. Nekatere slovesnosti se bodo v okviru vidovega tedna še zvrstile v prihodnjih dneh (več o tem v občinskem glasilu Naš glas).

• Tam bomo tudi prebrali, da bo danes teden pri nas srebrna maša g. Edvarda Vajde – tukajšnjega dolgoletnega župnika. Ob koncu maše bo darovanje-ofer in bomo šli ven skozi zakristijo, kjer si bomo ogledali novo opremo; danes teden jo bo srebrnomašnik blagoslovil).Po maši poskrbi naša občina in KS Leskovec za pogostitev vseh zbranih na ploščadi pred gasilskim domom. Računajmo na to; potem pa bo v gasilskem domu še skupno slovesno kosilo s srebrnomašnikom za dekanijske duhovnike, člane ŽPSa in ključarje,ter povabljene goste.

• Minuli torek smo imeli zaključno sejo ŽPSa in ključarjev v tem pastoralnem letu.
    - Duhovni del: Odnosi v družini so odsev našega odnosa do Boga
    - Pastoralni del: refleksija iztekajočega se pastoralnega leta (kot občestvo smo ga lepo preživeli in se angažirali, kolikor smo lahko;
      Pogovor o dogodkih-praznovanjih v poletnem času (srebrna maša, magdalensko in avguštinovo žegnanje)
    - v julijskem župnijskem listu bo tudi seznam darovalcev za letošnje posebne namene v župniji (predvsem za novo zakristijsko opremo)

• Verski tisk: Družina

Župnijski list