Oznanila

ned. – 16.9.

24. navadna nedelja

celodnevno češčenje

8h za + Antona Vidoviča-obl., Julijano Vidovič, sorodnike Vidovič-Vindiš-Koren-Bosilj

17h za + Antona in Ljudmilo Zavec

25. navadna nedelja

8h za + Katico-obl., Stanka, stare starše Vindiš in Zdenko

misel za ta teden:

»Življenje nam vrača samo to, kar dajemo drugim.«
                                                        (Ivo Andrić)

OZNANILA – 24. navadna nedelja, 16.9.2018

• Danes je pri nas celodnevno češčenje. Župnija zastopa našo škofijo pred Najsvetejšim. Molili bomo po sporedu, kot smo zapisali tudi v ž. listu za 9. mesec (kimavec); lepo vabljeni k udeležbi, da Jezus v monštranci na oltarju ne bo sameval… Sklep češčenja bo ob 17h, maševal bo –skupaj z nekaterimi duhovniki iz naše dekanije – gospod dekan Ciril Čuš, župnik v Žetalah in Stopercah.
  • Potem, ko je se šola že dobro v novih kolesnicah, se po prvem tenu verouka še nekoliko »lovimo«. Spored je znan in je na tudi na oglasni deski, veroukarje pa zopet vabimo na novo veručno pot v novem veroučnem letu.
  • V torek ob 19h bo v župnišču srečanje gospodarskega sveta. V sredo po večerni maši pa prvo srečanje ŽPSa v novem pastoralnem letu. Obakrat lepo povabljeni na naši srečanji, da župnijsko življenje v novem pastoralnem letu zopet na novo postavimo.
  • Katoliška Cerkev v Sloveniji se pridružuje podudi zvonjenja ob Svetovnem dnevu miru. V sklopu Evropskega leta kulturne dediščine 2018 bomo obeležilimednarodni dan miru. Po vsej Evropi bodo v petek, 21. t.m. med 18h18.15h zvonili vsi zvonovi po cekrvah Evrope. Zvonjenje je namenjenoobeležitvi100-letnice konca 1. svetovne vojne. Pobuda želi biti poziv vsem prebivalcem Evrope, da se grozote vojn ne bi več ponovile in da bi se zavedali, kako dragocena dobrina je mir.
  • Prihodnja nedelja bo Slomškova nedelja. Glavna slovesnost bo danes teden ob 16h v Vuzenici, kjer je naš Slomšek župnikoval in bil šolski nadzornik
  • Naši rajni v minulem tednu: Janez Kmetec iz Repišč; Gospod, daj mu večni mir in pokoj….
  • Verksi tisk: Družina
  • Veroukarji – liturgični listki (počakajte pred oltarjem)