Oznanila

tor. - 20. 2.

Leon Sicilski, škof

sre. - 21. 2.

Peter Damiani, škof, c.u.

18h  za + župnika Mirka Štabuca-obl.

čet. – 22. 2.

Sedež apostola Petra

18h  za + Janeza Rozingerja-obl., Franca, Krescencijo;
       Amalijo Cafuta in Alojza

pet. – 23. 2.

Polikarp, škof in muč.

7h  za + Ivanko Vindiš - 30.dan

sob. – 24. 2.

Matija, apostol

7h  za + Janka Kozela in sorodnike Kozel, Alberta
      Ivanušiča-obl. in družino

ned. – 25. 2.

2. postna nedelja

8h  za + Antona-obl. in vse + Krajnc, Marijo in Alojza
      Lesjaka, Andreja Kmetca

misel za ta teden:
»Popravljati napake drugih z moralnimi pridigami je tako domišljavo, kot siliti hrast, da rodi marelice.«

(Arthur Schopenhauer)

OZNANILA – 1. postna nedelja, 18. 2. 2018

• Na pepelnično sredo smo vstopili v postni čas – čas spokornosti in bolj poglobljene priprave na veliko noč, največji praznik naše vere. Nanjo se v župniji lepo pripravljamo predvsem z nedeljskim križevim potom k sv. Avguštinu – če in ko nam vreme to dopušča.
    Tak prvi letošnji križev pot bo torej danes. Ob 15h se bomo zbrali pri Dolovski kapeli v Veliki Varnici. K sodelovanju pri današnjem prvem križevem potu smo povabili naše birmance. Naprošamo tudi pevce.
    V petek smo si na seji ŽPSa in klučarjev na koncu pozabili razdeliti postaje za drugo nedeljo. Prosimo člane ŽPSa in ključarje, da si to potem po maši razdelimo.
  • Kot je rečeno, smo v petek imeli sejo ŽPSa in ključarjev.
    - Skupaj smo razmišljali, kako spremljati starše in mlade družine po krstu njihovega otroka? (v toplejšem času bom vse, ki so imeli krst v minulem letu – 8 jih je bilo, povabili k nedeljski maši in na srečanje).
    - K sodelovanju pri križevem potu proti Avguštinu bomo tudi letos povabili župnijske skupine.
    - Blagoslov velikonočnih jedi ne bo mogel biti povsod, kjer je bil do zdaj – zaradi župnikove časovne stiske (spored blagoslova bo objavljen v ž. listu za mesec marec).
    - Gospodinjstva bomo v postnem času prosili za namenski prispevek za večja dela v župniji (kot je to že bilo v minulih letih).
  • Veroukarjem – prvoobhajancem se zahvaljujemo za sodelovanje pri dananšni sv. maši. Prihodnjo nedeljo se bo krog zopet začel znova – z birmanci.
  • Spomnimo - v sredo ob 18h bo obletna sv. maša za gospoda Mirka Štabuca, nekdanjega tukajšnjega župnika.
  • Veroukarji - počakajte na liturgične listke.

Župnijski list

Župnijski list - arhiv