NAVODILA slovenskih škofov v času epidemije COVID-19 (15.10.2020)

Vprašanja in odgovori ob navodilih slovenskih škofov v času epidemije COVID-19

EXODUS TV program od 24.10. do 30.10.2020

Spletna povezava do gradiv na strani Slovenske škofovske konference:
Na voljo so vam naslednje vsebine:

1. Navodila slovenskih škofov v času epidemije COVID-19
  2. Obred delitve svetega obhajila izven maše
  3. Infografika za vhod v cerkev v rdeči coni
  4. Infografika za vhod v cerkev v oranžni coni
  5. Inforgafika za prejem svetega obhajila izven maše
  6. Molitev za zdravje in trije vzkliki k svetnikom
  7. Pravilna namestitev zaščitne maske
  8. Plakat za mobilno aplikacijo #Ostanizdrav
  9. Seznam rdeče obarvanih statističnih regij

PREDLOGI ZA PASTORALNO DELO

Dragi sobratje v Kristusu, spoštovani sodelavci v Gospodovem vinogradu!
Spet smo v težjem času preizkušnje, ki pa je kot vedno lahko tudi priložnost. Kot pomoč za uresničevanje navodil škofov in čim boljšo duhovno oskrbo nam zaupanim vernikom vam pošiljamo nekaj predlogov za pastoralno delo.

ZA ORANŽNO CONO

Poleg vseh že znanih navodil za zaščito pred virusom, je od danes tudi omejitev števila udeležencev pri sveti maši. Skupaj z duhovnikom je v cerkvi lahko največ 10 ljudi.

Vabim vas, da izkoristite to omejite zato da se v župniji ustvarijo skupinice oltarnega občestva. Pokličite tiste člane ŽPS in druge sodelavce, za katere se vam zdi, da vam bodo lahko pomagali pri sestavi skupinic do 9 ljudi, ki bodo ob dogovorjenem dnevu in uri prišli v cerkev k sveti maši ali molitvi z možnostjo prejema svetega obhajila.

Gre za to, da v teh (upajmo samo nekaj) tednih prerazporedimo nedeljnike tudi na druge dneve v tednu. Cilj pa je, da je tistih 9 mest za vsako mašo čim bolje zasedenih.

Ob tej priložnosti je primerno pripraviti posebno številko župnijskega lista v kateri se posebej nagovori tiste, ki so v zadnjih mesecih ostali doma in jih že dolgo nismo videli ter jih pogrešamo. Tam naj bo tudi spodbuda, da vsaj po telefonu pokličejo župnika ali koga drugega, ki bo zato postavljen, da v imenu župnije te »oddaljene« poveže z oltarnim občestvom. S sodelavci Karitas pomislite, kako biti pozorni do stisk, ki so v tem času lahko še bolj skrite. Poiščite načine, kako lahko tisti, ki so redno hodili k maši in finančno prispevali k življenj župnije in Cerkve, da to še naprej storijo (npr. kuverta v župnijskem listu z možnostjo pripisa namena: za misijone, za župnijo, za Karitas, za TV Exodus, za Radio Ognjišče ipd.). V prilogi najdete primer razpredelnice za sestavo skupin za obisk cerkve (pri maši ali molitvi).

ZA RDEČO CONO

Velja prepoved maševanja v navzočnosti ljudi. Je pa možnost srečanja z ljudmi v cerkvi: »Zaradi izrednih razmer lahko verniki, ki se ne morejo udeležiti svete maše, prejmejo sveto obhajilo izven obreda svete maše (prim. rimski obrednik Sveto obhajilo in češčenje evharistične skrivnosti izven maše, Ljubljana 1975).
Duhovniki lahko določijo in pravočasno oznanijo posamezne ure (še posebej ob nedeljah), ko lahko vernikom (posameznikom in družinam) podelijo sveto obhajilo in blagoslov, verniki pa lahko darujejo za potrebe Cerkve in prejmejo oznanila.

ŽPS in druge sodelavce, za katere se vam zdi, da vam bodo lahko pomagali pri sestavi skupinic do 9 ljudi, ki bodo ob dogovorjenem dnevu in uri prišli v cerkev k molitvi z možnostjo prejema svetega obhajila.

Gre za to, da v tem času (upajmo samo nekaj tednov) predvsem nedeljnike vabimo na enkratni tedenski obisk Jezusa v cerkvi, kjer lahko skupaj molijo, se vidijo, vzamejo župnijski list, izročijo svoj dar in najdejo pomoč v krščanskem tisku.

Franček Bertolini, voditelj PS

SPORED PROGRAMA TV EXODUS

Želimo vam blagoslova pri delu in vse dobro!
Tajništvo Pastoralne službe!

PASTORALNA SLUŽBA MARIBOR