Oznanila

ned. – 11. 4.

bela nedelja in

ned. Božjega usmiljenja

(10h na župnijskem F-profilu)

za + Frančiško-obl., Janeza Skoka, Jožico Krajnc, Gero, Janeza, Katico, Dušana, Cecilijo, Andreja Kozela, sor. Merc – Emeršič - Koletnik

pon. -  12. 4.

Viktor, muč.

18h za + Milana Vindiša – 30. dan

tor. -  13. 4.

Martin I., pp., muč.

19h za + Julijano Vidovič

sre. - 14. 4.

Valerijan, muč.

19h za + Jožefa – obl., Gero, Marijo Vindiš, + iz družin Ivančič-Vindiš

čet. – 15. 4.

Helena, kneginja

pet. – 16. 4.

Bernardka, red.

19h za + Marijana Brusarja

sob. – 17. 4.

Rudolf, muč.

7h za + Mirka Sitničića, Katarino Korenjak, p. Mateja, Jožefa in Frančiško Korenjak

ned. – 18. 4.

3. velikonočna ned.

8h za + Branka Šmigoca

misel za ta teden:

»Skozi vsa stoletja od prve velike noči do danes je šlo oznanilo apostolov: »Gospod je res vstal, aleluja!« In vsako leto prinaša krščanskim dušam novo velikonočno veselje.«
     (Gregorir Rožman)

OZNANILA – sv. Andraž v Halozah
Bela nedelja - nedelja Božjega usmiljenja 11. 4. 2021

• Z današnjo 2. velikonočno nedeljo se končuje velikonočna osmina. Končuje se tudi obdobje strogih ukrepov za omejitev Covid-okužbe. Z jutrišnjim dnem bomo tako zopet lahko pri maši, pod pogoji, ki so že veljali pred 1. aprilom (pred 11- dnevnim strožjim obdobjem med velikonočnimi prazniki); upoštevali bomo potrebno razdaljo, razkuževali roke in nosili zaščitne maske. Le-te na prostem ne bodo več potrebne, če bomo lahko upoštevali predpisano razdaljo.
    Cena za odpravo okužbe ni bila majhna – že drugo leto zapored nismo smeli tako obhajati velikonočnih praznikov, kot smo jih vsa leta doslej. Želimo si in upamo, da bo odpoved želenemu načinu praznovanja obrodila sadove.
  • V tednu, ki je pred nami, bomo verouk še vedno imeli na daljavo. Še vedno velja povabilo predvsem staršem in družinam, da bedite nad veroučno snovjo in versko rastjo vaših otrok-veroukarjev. Upamo, da se bodo veroukarji lahko kmalu začeli ponovno vključevati v bogoslužje. Predvsem nedeljska maša naj zopet dobi bolj vidno mesto v verskem življenju veroukarjev in vseh nas.
    V tednu, ki je pred nami, so na vrsti naslednja veroučna poglavja:
      1.r. – Pot v Emavs (22. poglavje)
      2.r. – Jezus vabi (22. poglavje)
      3.r. – Ponovi, da ne pozabiš (23. poglavje – do str. 99)
      4.r. – Zvesta ljubezen v družini (22. poglavje)
      5.r. – Sveta maša je Jezusova daritev (22. poglavje)
      6.r. – ponovimo 21. poglavje – velikonočna vsebina
      7.r. – Po zakramentih nas Bog ozdravlja in oživlja (spoved, do str.166)
      8.+9.r.- Verujem v enega Boga (21. poglavje)
    Bolj se čas odmika, bolj nas vznemirja to, kako bomo sklenili letošnje veroučno leto – predvsem kako bo s prvim sv. obhajilom. Upamo, da ne bo težav, saj smo se v času epidemije naučili prilagajati.
    Veroukarji, starši in vsi mi bomo tudi za današnjo – belo nedeljo našli lepe spodbude na spletni strani med DOGODKI/EPIDEMIJA – KORONA VIRUS.
  • Tudi danes (ko še ni sv. maše z udeležbo vernikov) lahko prejmemo sv. obhajilo ob 9h in 9.45h. Ob 10h pa na župnijskem F-profilu sv. maša pri sv. Andražu – naša župnijska cerkev.
  • Hvala Trdobojcem za skrb za cerkev v minulem tednu; za prihodnjo nedeljo naprošamo vas Velika Varnica.